Parapety wewnętrzne z konglomeratu

Parapety wykonane z konglomeratu marmurowego składają się z 95% kamienia naturalnego - łamanego i 5% żywicy poliestrowej jako łącznika o doskonałych właściwościach fizyczno mechanicznych. Produkt końcowy posiada parametry podobne, a nawet często przewyższające kamień naturalny wchodzący w jego skład. Główne cechy parapetów z konglomeratu to: wygląd zewnętrzny zbliżony do naturalnego marmuru, wysoka wytrzymałość na ścieranie i uderzenia, jednolitość barwy, odporne na działanie środków chemicznych, ciężar niższy w porównaniu z kamieniem naturalnym, gładka, nieporowata powierzchnia, co podnosi ich wartość estetyczną a przede wszystkim ułatwia utrzymanie czystości. Odporność na działanie promieni słonecznych gwarantuje długą żywotność naszych parapetów, a zdolność do absorbowania temperatury otoczenia sprawia, że jest ciepły i przyjemny w dotyku. Konglomeraty wykonywane są w grubościach 3 cm zgodnie z indywidualnymi życzeniami Klienta w szerokiej gamie kolorystycznej oraz w wielu rozmiarach. Wymiary i kształty mogą być dowolne, ograniczone jedynie formatem płyty, maksymalnie 300 x 120 cm. W wykonywanych elementach istnieje możliwość wycięcia dodatkowo łuków, owali, otworów itp. Proponujemy różnego rodzaju wykończenia krawędzi: standard, ćwierćwałek, półwałek, skos i podklejenie.
Metody pielęgnacji konglomeratów na bazie marmuru są te same, które normalnie stosuje się przy kamieniu naturalnym

Przykładowe wzory konglomeratów przedstawiliśmy poniżej, ze względów technicznych kolory na rysunkach mogą odbiegać od kolorów rzeczywistych.
Botticino


BrecciaAurora


Calacatta


CarraraMicro
NewMarfil


PerlatoRoyal


RossoAsiago


BiancoAmbra
RosaDelGarda


Verde Alpi


Fiorito


Rosa tiqa
Parapety wewnętrzne MDF

Parapety wewnętrzne z MDF -u wykonane są z płyty MDF grubości 3 cm pokrytej wysokiej jakości lakierami akrylowymi bądź naturalnym fornirem dębowym, bukowym lub mahoniowym. Ze względu na bogatą paletę barw parapety (ponad 50 wzorów tj.: jednokolorowe, perły, marmurki, nakrapiane, drewnopodobne z obrzeżem drewnianym, drewnopodobne z obrzeżem malowanym) dają nieodparte wrażenie ciepła i doskonale harmonizują z tradycyjnymi i nowoczesnymi materiałami wykończeniowymi. Do innych zalet można zaliczyć: estetykę wykonania, jednolitą gładkość z czym związana jest łatwość w utrzymaniu czystości, możliwość wyboru rodzaju powierzchni (mat lub połysk), możliwość wybory wykończenia: ćwierćwałek, półwałek, skos, pogrubienie oraz możliwość praktycznie nie ograniczonego kształtu. Parapety są zabezpieczone przed wchłanianiem wilgoci oraz są obojętne na wahanie temperatur
Parapety na czas magazynowania, transportu i montażu zabezpieczone są folią ochronną.


Naturalny fornir (baza MDF)

Bubinga EG1

Bubinga EG2

Buk BU1

Buk BU2

Buk BU3

Buk BU4

Dąb DD1

Dąb DD2

Dąb DD3

Dąb DD4

Dąb DD5

Dąb DD6

Dąb DD7

Dąb DD8

Jesion JE1

Jesion JE2

Mahoń MA1

Mahoń MA2

Mahoń MA3

Mahoń MA4

Mahoń MA5

Mahoń MA6
Parapety lakierowane (baza MDF)

A17

A32

A33

A34

A36

A7

B

H

I

K

M1

M13

M16

M2

M23

M26

M28

M29

M30

M31

P

P12

P2


P21
P22

P8

R


S
T

U

X


Parapety zewnętrzne z blachy stalowej

Parapety zewnętrzne wykonane z blachy stalowej o grubościach 0,75 mm dostępne w nietypowych kształtach i wymiarach. Ocynkowane obustronnie i powlekane farbami poliestrowymi oraz zabezpieczone przed uszkodzeniami wynikającymi z instalacji i ekspozycji folią ochronną przezroczystą odporną na promieniowanie UV.
Do parapetów są przystosowane specjalne nakładki boczne PCV w kolorach wg palety RAL (barwione PCV), które pozwalają na estetyczne osadzenie parapetów w murze jak również skutecznie zabezpieczają krawędzie boczne przed korozją.

Dostępne kolory:

RAL 8017 (brąz jasny)

RAL 8019 (brąz ciemny)

RAL 9006 (srebrny)

RAL 9016 (biały)


Ze względów technicznych kolory na rysunkach mogą odbiegać od kolorów rzeczywistych.

Laur Klienta
2011
EuroCertyfikat Jakości
2011
Gazela Biznesu
2004 i 2003
Lider rynku
2006, 2005
Polski Sukces
2010, 2008, 2007 i 2005